انواع کاشی

انتخاب کاشی مناسب فقط انتخاب یک طرح خاص نیست. برای اینکه تا جایی که ممکن است چیزی از کاشی ها داشته باشید، مهم است که قبل از خرید به این فکر کنید که آنها باید کجا گذاشته شوند و در معرض چه بارهایی هستند. این بدان معناست که علاوه بر ظاهر، معیارهای بسیار کاربردی مانند ارتجاعی، مقاومت در برابر لغزش و جذب آب مواد نقش تعیین کننده ای دارند. این ویژگی ها تعیین می کند که آیا کاشی به عنوان کاشی دیوار یا کف، در داخل یا خارج از خانه قرار می گیرد و در کدام اتاق ها بهتر است استفاده شود. علاوه بر این، برخی از ویژگی های کیفی اولیه باید در نظر گرفته شود.

Fliesen-Bordüren | Tipps, Einsatzgebiete, Inspirationen, Vorteile

کاشی سرامیک
وقتی به سرامیک یک متری دیوار فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند کاشی و سرامیک است. اینها هنوز هم بیشترین استفاده را دارند. به سه دسته سفالی، سنگی و سنگی ظریف تقسیم می شود. هر سه بر اساس مخلوطی از خاک رس، ماسه و فلدسپات هستند. تفاوت در مواد دیگر یا ترکیب دقیق از یک طرف و دمای پخت از طرف دیگر ایجاد می شود.

کاشی های سفالی
کاشی‌های ظروف سنگی به‌خصوص دارای منافذ درشت هستند، به راحتی می‌توان آن‌ها را به اندازه‌ای برش داد و بنابراین، حتی در نواحی زاویه‌دار نیز به راحتی می‌توان آن‌ها را گذاشت. با این حال، آنها را نمی توان در مناطق پر بار استفاده کرد. بنابراین آنها به عنوان کاشی دیوار مناسب هستند. تخلخل آنها منجر به تمایل زیاد برای جذب آب (بیش از 10٪ وزن) می شود، بنابراین کاشی های سنگی ضد یخ نیستند و فقط باید در داخل خانه گذاشته شوند. در اینجا آنها فقط به شکل لعاب استفاده می شوند، زیرا مواد در غیر این صورت بسیار مستعد آلودگی، تأثیرات مکانیکی و شیمیایی هستند.

کاشی های سنگی
کاشی های سنگی دارای مواد کاشی به طور قابل توجهی متراکم تر هستند. بنابراین آنها فقط مقدار کمی آب (کمتر از 3٪ وزن) را جذب می کنند و در برابر سرما مقاوم هستند. آنها هم در برابر اسیدها و قلیاها و هم در برابر سایش و سایش قوی تر هستند. بنابراین از آنها به عنوان کاشی کف استفاده می شود – هم در داخل و هم در فضای باز. کاشی های سنگی در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب موجود می باشند.

Fugenmassen für Fliesen » Welche Arten gibt es?

کاشی روی گچ

کاشی چینی
کاشی های سنگی چینی دارای چگالی مواد بسیار بالا و تخلخل بسیار کم هستند. این با جذب آب بسیار کم (<0.5٪ وزن) و دوام بسیار بالا همراه است. کاشی های سنگی چینی ضد یخ هستند و به عنوان کفپوش برای فضاهای داخلی و خارجی، حتی برای کف هایی که به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، مناسب هستند. این کاشی ها هم به صورت لعاب دار و هم بدون لعاب عرضه می شوند.

علاوه بر کاشی‌های سرامیکی، و سرامیک کف – که عمدتاً از سنگ مرمر یا گرانیت ساخته می‌شوند، اما گاهی اوقات از بازالت، سنگ آهک، ماسه‌سنگ، تراورتن، تخته سنگ یا کوارتزیت نیز ساخته می‌شوند – به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. با این مواد طبیعی، دانه های مختلف بخشی از ظاهر هستند. درپوش ها و رگه ها هر کاشی را منحصر به فرد می کند و طراحی داخلی را زنده می کند.

کاشی‌های سیمانی، شیشه‌ای،  و کاشی‌های پی‌وی‌سی را می‌توان هم‌اکنون در طیف وسیعی از تجارت مصالح ساختمانی یافت. کاشی های چینی نیز نسبتاً اخیراً اضافه شده است.

Farbiger Fugenmörtel für Fliesen - In viele Farben

سرامیک طرح آجر

کاشی‌های لعاب‌دار کثیف‌گریزی هستند و بنابراین تمیز کردن آنها راحت‌تر است. لعاب همچنین افزایش مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و تأثیرات شیمیایی را تضمین می کند و دارای اثر ضد آب است. کاشی های لعابدار برای مناطق مرطوب مانند حمام توصیه می شود – در عین حال باید مراقب بود که مواد در این مناطق لغزنده نشوند.
لعاب را می توان در سایه های مختلف رنگ آمیزی کرد و همچنین لعاب را می توان در اپتیک های سطحی مختلف تولید کرد. به عنوان مثال، کاشی و سرامیک می تواند ظاهر سیمانی یا چوبی داشته باشد.

باید در نظر داشت که کاشی های بدون لعاب کمتر در معرض خراشیدگی هستند و در برابر لغزش مقاومت بیشتری دارند، بنابراین در مناطقی استفاده می شود که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر کاشی های لعاب دار با چسب کاشی، تعدادی کاشی صیقلی یا نیمه صیقل نیز ارائه می شود. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که اینها دیگر ضد لغزش نیستند و در برخی موارد نیز باید آغشته شوند.

اگر در مورد کاشی تصمیم می گیرید، می توانید از بین قالب های بی شماری انتخاب کنید، با گرایش به کاشی های با فرمت بزرگ و کاشی های موزاییک. کاشی های موزائیک معمولاً به توری چسبانده می شوند و بنابراین به راحتی می توان آنها را به مکان های کج و سطوح منحنی چسباند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.